SALONUL MASTERATELOR ÎN COMUNICARE

postat 15 iun. 2017, 09:25 de Webmaster FJSC   [ actualizat la 15 iun. 2017, 09:25 ]

SALONUL MASTERATELOR ÎN COMUNICARE

organizat de Asociaţia Română de Relaţii Publice

şi Asociaţia Formatorilor în Jurnalism şi Comunicare

Aula Bibliotecii Centrale Universitare din Bucureşti,

21 iunie 2017, orele 12:00-14:00

În ziua de 21 iunie, timp de două ore, studenţii de la facultăţile din Bucureşti şi din alte centre universitare vor putea urmări oferta educaţională cu privire la masteratele de comunicare organizate de facultăţile şi secţiile de profil din Capitală.

Începând cu ora 12:00, aceasta va fi prezentată de cadre didactice de la majoritatea facultăţilor şi secţiilor cu profil de Comunicare din Bucureşti.

La Salonul Masteratelor în comunicare pot participa studenţii de la orice facultate, indiferent de profil: Ştiinţific (ştiinţe economice, ştiinţe juridice, ştiinţe politice, ştiinţe ale educaţiei, ştiinţe ale comunicării, ştiinţe ale naturii) sau Artistic (arte plastice, arte vizuale, artă teatrală, artă cinematografică etc.).

Sunt aşteptaţi toţi studenţii care îşi doresc să lucreze într-un domeniu al comunicării strategice: Advertising, Advocacy, Comunicare în afaceri, Comunicare şi afaceri europene, Comunicare educaţională, Comunicare interculturală, Comunicare managerială, Comunicare organizaţională, Corporate Social Responsibility (CSR), Diplomaţie publică şi relaţii internaţionale, Human Resources, Lobby, Media Relations, Project Management, Public Affairs, Public Relations (PR).

ĉ
15 iun. 2017, 09:25