Redactori la Romaniatv.net, site-ul afiliat televiziunii România TV

postat 4 dec. 2019, 12:09 de Webmaster FJSC   [ actualizat la 4 dec. 2019, 12:09 ]
Romaniatv.net, site-ul afiliat televiziunii România TV, este în căutare de redactori full-time, pentru o colaborare de lungă durată. Se lucrează în ture, de la 8 la 16 și de la 16 la 24.00. În tura de seară, se asigură transport.
Cerințe importante:
-Cunoștințe avansate de limba română, scris și vorbit (obligatoriu!)
-Experiența de redactor online este un plus, dar nu este obligatorie
-Cunoștințe operare PC
-Cunoștințe limba engleză
- Cunoasterea mediului politic/social/entertainment/life&style
- Cunoștințe social media și SEO sunt, de asemenea, un avantaj
Candidatul ideal:
- Atent și prompt
- Se exprimă corect, ușor și frumos în limba română
- Are spirit de echipă
- Deține entuziasm, curiozitate și dorință de a învăța

Se oferă training-uri și ajutor persoanelor interesate să pătrundă în tainele presei.

Descrierea jobului
- Realizează și redactează materiale în conformitate cu politică editorială a site-ului, acoperind anumite domenii/secțiuni care îi sunt repartizate de către editori.
- Se documentează permanent și găsește surse de informare relevante cu privire la evenimentele în desfășurare sau cele viitoare;
- Monitorizează subiectele de top, de larg interes
Ce oferim
Pentru munca depusă oferim un salariu motivant și un mediu de lucru interesant și provocator într-o echipă cu experiență.
CV-urile celor interesați sunt așteptate la adresa de mail: ana.necula@rtv.net