Prima pagină‎ > ‎

Oferte de practică/ job-uri/ stagii

Internship la agenția Rogalski Damaschin Public Relations

postat 19 mai 2018, 02:40 de Webmaster FJSC   [ actualizat la 19 mai 2018, 02:40 ]

Dragi studenți, dacă sunteți în căutarea unui internship peste vară, agenția Rogalski Damaschin Public Relations recrutează stagiari. Stagiile sunt plătite. Puteți trimite CV și scrisoare de intenție pe adresa office@rogalski.ro până la data de 25 mai 2018. Și puteți duce mai departe vestea către colegi și prieteni, dacă voi nu sunteți interesați.

Freelance part-time job opportunity for speakers of ROMANIAN

postat 14 mai 2018, 08:49 de Webmaster FJSC   [ actualizat la 14 mai 2018, 08:50 ]

We are looking for native speakers of Romanian to help us localise our product.
what3words is a global addressing company that has given every 3m x 3m square on the planet an address of 3 random words – for example, our London office is located at ///index.home.raft. 3 word addresses are more accurate than street addresses or postcodes, but much easier to
remember and communicate than 16 digit lat-long coordinates. Please read more here:
www.what3words.com/about, and do follow the links to have a look at our map too. You may also be interested in this example of a current project using our technology, in South Africa:

We are currently working to launch a Romanian version of our map, so that every 3m2 of the globe will have its own unique 3 word address in your language. The job comprises two main phases:
1) making sure that the best, most common words in your language are used, and
2) making sure that no unsuitable words end up in the 3 word addresses.

No specific qualifications are required, although we are looking for people who are passionate about language - the sort of people who love their language and pride themselves on their spelling and vocabulary skills! An interest in technology is also very useful.

If you are interested in working with us, please apply online at
https://what3words.workable.com/j/8891A4EF71. You’ll be asked to upload a copy of your CV.
Before expressing your interest in our project, please familiarize yourself with our website thoroughly and explore our map. We’d love to hear what you think of what3words as well as what your English 3 word address at home is (you can find this on our map at https://map.what3words.com - the search bar accepts usual street addresses as well as 3 word addresses).

Work: freelance from home (computer and internet access needed)
Compensation and hours: 50 Lei per hour, typically around 5-10 hours/week but can be tailored to
your particular circumstances
Duration: 4 months in total from commencement of project
The deadline for applying to the role is Sunday 8 July.

Internship-uri la Asociația Art Out

postat 10 mai 2018, 20:30 de Webmaster FJSC   [ actualizat la 10 mai 2018, 20:30 ]

Internship-urile presupun posturi creative în mai multe departamente precum:
*Redacție și Traducere (blogging, vlogging, editare/ redactare/ corectură texte, analiză media, traduceri engleză-franceză, germană, spaniolă, italiană, precum și arabă, japoneză, chineză, hindi, ofițeri de presă, secretari redacție)
*PR-marketing (responsabili social media, responsabili relația cu presa, asistent
comunicare, asistent marketing),
*Creație digitală (webdesigner/ webadmin, fotograf, video content creator, multimedia graphic designer, graphic designer)
*Proiecte (asistenti proiecte)
*Finanțe (fundraiser).
La sfârșitul perioadei de internship, asociația eliberează o adeverință care echivalează cu practica cerută la facultate.
Căutam studenți motivați si pregătiți să experimenteze diverse provocări din ariile culturii si ale artei. Precizăm că internship-ul se poate efectua și digital, prin mijloace online, așadar pot aplica și persoane care nu au domiciliul în București.

Studenții interesați sunt invitați să completeze formularul de candidatură la adresa: https://goo.gl/forms/he0DYdH8nkpoA20g1.
Asociația ART OUT este o organizație non-profit, non-guvernamentală și vizează prin acțiunile sale sectoarele: formativ-educațional, social, cultural-științific, artistic, sportiv și de tineret. Activitatea în cadrul asociației nu este plătită!
Mai multe despre noi găsiți aici:
- pe site: www.artout.ro.

Stagii de practică la primăria orașului Sinaia

postat 26 apr. 2018, 03:53 de Webmaster FJSC   [ actualizat la 26 apr. 2018, 03:53 ]

Dacă nu vine muntele la tine, vii tu la el!

Primăria orașului Sinaia  organizează stagiile de practică  UN ALT MOD DE A FACE ADMINISTRAȚIE  în perioada 1-30 iulie 2018.

Căutăm studenți care văd în administrație competitivitate, performanță și transparență. Ne dorim să recrutăm, formăm și să reținem viitori angajați în administrația publică. Numărul de studenți acceptați pentru fiecare sesiune este de maxim 10, în două sesiuni, iar aceștia vor beneficia de cazare în perioada desfășurării stagiului.

Așteptăm o scrisoare în care să ne spui ce faci acum și ce ai vrea să faci după ce termini facultatea. Nu uita să răspunzi într-o frază și la întrebarea „Cum ai schimba administrația?”.

E-mail: concurs@primaria-sinaia.ro până la data de 01.06.2018.

Post de Specialist în Relații Publice la Universitatea din București

postat 26 apr. 2018, 03:51 de Webmaster FJSC   [ actualizat la 26 apr. 2018, 03:51 ]

Direcția de Comunicare, Relații Publice și Marketing a Universității din București dorește să își extindă echipa. Dacă ești pasionat de comunicare, ai o atitudine deschisă și dorință de învățare, te așteptăm să ni te alături.

Descrierea postului

Denumirea postului: Referent de specialitate în Relații Publice

Tipul postului: full-time (8 ore/zi)

Cerințe: diplomă de licență în comunicare sau domenii conexe

Principalele responsabilități:

-          Redactarea și editarea conținutului pentru afișe, pliante, broșuri și alte materiale promoționale

-          Crearea de conținut pentru web și administrarea site-ului

-          Inițierea și administrarea de parteneriate cu sectorul public și non-profit pentru proiecte comune ale Universității din București

-          Organizarea de evenimente (evenimente ceremoniale, conferințe academice, evenimente culturale, evenimente pentru studenți etc.)

-          Realizarea achizițiilor de materiale promoționale.

Salariu: între 1400 lei și 2200 lei (net), în funcție de experiența anterioară; posibilitate de promovare după 6 luni de la angajare.

Probe de concurs: examen scris și interviu

Detalii post: http://www.unibuc.ro/despre-ub/organizare/posturi-vacante/posturi-didactic-auxiliare/

Data limita de depunere a dosarului: 9 mai

Pentru detalii suplimentare: Mircea SAVA (mircea.sava@pr.unibuc.ro; 0723186545)

UNHCR Romania: Anunț recrutare intern

postat 2 apr. 2018, 11:39 de Webmaster FJSC   [ actualizat la 2 apr. 2018, 11:39 ]

Vă rugăm să consultați documentul atașat.

Asociația Art Out scoate la concurs oferte de internship în sectorul cultural

postat 25 mar. 2018, 02:51 de Webmaster FJSC   [ actualizat la 25 mar. 2018, 02:52 ]

Posibilitate de practică/voluntariat la BIEFF

postat 22 feb. 2018, 04:32 de Webmaster FJSC   [ actualizat la 22 feb. 2018, 04:32 ]

Vrei să te implici în organizarea festivalului, să descoperi din interior ce înseamnă managementul unui eveniment și să cunoști artiști din toată lumea? Completează următorul formular până duminică, 4 martie: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScqNIOEmPUiPGwA06Ph_uFKwrIp5946XGNakoo6W4mCdYKlZg/viewform
Studenții FJSC care vor fi selectați vor primi adeverințe de practică.
Dacă aveți nelămuriri puteți scrie pe adresa voluntariat@bieff.ro.

Extindem echipa de redactori colaboratori la CREATIVE ART HOLDING

postat 19 feb. 2018, 21:36 de Webmaster FJSC   [ actualizat la 19 feb. 2018, 21:37 ]

Extindem echipa de redactori colaboratori prin incheierea unor contracte de drepturi de autor cu studentii FJSC.
Modalitatea de lucru - de acasa.

Portofoliul nostru contine numeroase site-uri, ce au nevoie de un update zilnic de continut.
Experierienta avută cu colaboratorii externi ne-a convins ca cel mai potrivit mod de lucru este ca la începutul fiecarei săptămâni/luni să concepem o lista cu teme. Subiectele pot fi deopotriva advertoriale sau articole tematice pentru site-urile noastre, iar numarul lor se raporteaza în principiu la disponibilitatea redactorului colaborator, precum si la ritmul său de lucru. Subiectele vor fi din domeniile: parenting, home&deco, lifestyle si turism.
Dupa stabilirea subiectelor, vor trebui concepute articolele si mai apoi urcate pe site, unde redactorul va avea cont (platforma Wordpress), sau pot fi transmise pe email. Tipurile de articole sunt de 3 feluri: descrieri (1000 caractere), articole virale (3500 caractere) si articole SEO (10000) caractere. Articolele SEO vor trebui concepute după cuvinte cheie, însă se va mentiona în lista atasata.

Puteti consulta portofoliul nostru accesand pagina: www.creativeartpublisher.ro

Pentru aplicatii/ întrebari: tatiana@creativeartholding.ro

Stagiu în Departamentul Comunicare, Informare si Reţele al Reprezentanţei Comisiei Europene în România

postat 9 feb. 2018, 10:40 de Webmaster FJSC   [ actualizat la 9 feb. 2018, 10:40 ]

1-10 of 40