Atelierul Doctoral „Ştiinţele comunicării”: anunțuri/ întâlniri

Pre-susținere teză doctorat

Școala Doctorală în Științele Comunicării are plăcerea de a vă invita vineri, 08 septembrie 2017, ora 11,00, sala 416 (sediul Matematică, str. Academiei nr. 14) la presusținerea tezei de doctorat “Strategii de comunicare și identități instituționale în mediul online” elaborată de către drd. Elena Farcaș, coord. prof. univ. Daniela Rovența-Frumușani.

Școala doctorală de Științe ale Comunicării vă invită vineri 28 iulie 2017, de la ora 10.00, sala 612, complex Leu, la pre-susținerea tezei de  doctorat STRATEGII DE COMUNICARE ŞI IDENTITĂŢI INSTITUŢIONALE ÎN MEDIUL ONLINE, a dnei Elena Badea (Farcaș) - coord. Prof. univ. dr. Daniela Frumușani.

Școala doctorală de Științe ale Comunicării vă invită vineri
28 aprilie 2017 la pre-susținerea a 2 teze de doctorat, coordonate de dna Prof. univ. Monica Spiridon si de dna Prof. univ. Daniela Frumusani, prezentarile încep la ora 10.00:
-   pre-susținerea tezei de doctor "COORDONATE ȘI FUNCȚII ALE ILUSTRAŢIEI ÎN GRAFICA PUBLICITARĂ CONTEMPORANĂ", a dnei Sînziana Șerbănescu
-   pre-susținerea tezei de doctor "Les blogs personnels de mode en tant que nouvelles technologies de genre, Construction/déconstruction de l’éthos féminin", a dnei Alexandra Irimescu.

Cele 2 pre-susțineri se vor desfășura în sala 410 (Facultatea de Matematica, str Academiei, nr 14)
Vă așteptăm!

Școala doctorală de Științe ale Comunicării vă invită luni
5 decembrie 2016 la pre-susținerea a 2 teze de doctorat, coordonate de dna Prof. univ. Monica Spiridon, începem de la ora 10:
- pre-susținerea tezei de doctorat, STRATEGII DE ANGAJARE A AUDIENȚEI ÎN JOCURILE VIDEO CONTEMPORANE, a dnei  Tulia-Maria Cășvean
- pre-susținerea tezei de doctorat,  Identitatea de fan anime în spațiul cultural românesc. (Japanmania între local și global), a dnei Teodorescu Alice

Cele 2 pre-susțineri se vor desfasura in sala 402 (Facultatea de Matematica, str Academiei, nr. 14).

Şcoala doctorală a FJSC are plăcerea de a vă invita, joi, 24 noiembrie 2016, orele 16,30 (sala 416, Sediul Facultății de Matematică, Str. Academiei nr. 14) la prima întâlnire din acest an universitar a Atelierului doctoral.

8 iul. 2015, 03:48
8 iul. 2015, 03:48