Selecție studenți în cadrul programului european Erasmus+ CODES - Comunicare, diversitate, solidaritate

postat 3 dec. 2019, 03:28 de Webmaster FJSC   [ actualizat la 3 dec. 2019, 03:28 ]

În cadrul programului european Erasmus+ CODES Comunicare, diversitate, solidaritate, trei studenți ai facultății noastre sunt invitați să participe la conceperea și punerea în practică a modulului de predare „Gestionarea diversității culturale în organizații” (II).

Vă invităm să candidați pentru a participa la acest modul care va avea loc între 28 iunie și 12 iulie 2020 la Université Lumière Lyon 2 (Franța).

Criterii de selecție a candidaților

-     Foarte bună cunoaștere a limbii engleze (2 locuri disponibile) sau a limbii franceze (1 loc disponibil). Cunoașterea unei a doua limbi străine poate fi un avantaj.

-      Motivație și interes pentru tematicile legate de diversitate culturală, solidaritate și comunicare socială

-      Experiență în raport cu tematicile citate (stagii, voluntariat)

Dosarul de candidatură trebuie să conțină:

-      CV

-      Scrisoare de motivație (maxim o pagină, în limba străină aleasă de candidat)

Candidaturile trebuie trimise până în data de 8 decembrie pe adresa de e-mail:

Camelia Cusnir : camelia.cusnir@fjsc.ro

Calendarul selecției

Data limită pentru primirea candidaturilor : 8 decembrie 2019

Interviuri pentru selecția candidaților : 10 decembrie 2019

Anunțarea candidaților selecționați: 11 decembrie 2019

Informații suplimentare