Digitix oferă un post de Social Media Executiv

postat 15 oct. 2014, 02:12 de Webmaster FJSC   [ actualizat la 15 oct. 2014, 02:12 ]
Responsabilități
  • Gestionarea campaniilor de social marketing
    • urcarea de conținut relevant pentru a ajunge la publicul țintă
    • dezvoltarea de conținut editorial
    • angajarea în dialoguri și oferirea de răspunsuri la întrebări, dacă este cazul.
  • Monitorizarea, ascultarea și trimiterea de răspunsuri utilizatorilor într-un mod "social"
  • Dezvoltarea relatiilor cu membrii comunicatilor gestionate și extinderea eforturile de reach ale materialelor urcate pe retelele de social media gestionate
  • Realizarea de rapoarte de activitate pe social media si / sau social marketing
  • Monitoriza tendințele în Social Media
Abilități esențiale:
  • Excelente competente de scriere in limba română
  • Cunoștințe sau experiență profesională/ personala în managementul retelelor sociale: Facebook, Twitter, Instagram etc
  • Cunostine de marketing sau media digitala (ofera un avantaj)
  • Capacitatea de a lucra la mai multe proiecte in acelasi timp, într-un ritm rapid
  • Capacitatea de a identifica posibile situații negative sau de criză
  • Sa fie proactiv(a), auto-didact(a), sa demonstreze ca poate lucra bine atât independent cât și ca parte a unei echipe.
  • Organizat(a), precis(a) si cu un ochi antrenat pentru detalii.
Beneficii
  • Accesul la proiecte importante pentru mediul de business si nu numai
  • Un birou confortabil și conexiuni bune de transport
  • Posibilitatea de a creste impreună cu noi. Suntem o echipă, mică iar influența ta va fi directă.

Consideri că ti se potriveste? Trimite un CV la office@digitix.ro
Deadline primire CV-uri: vineri, 17 OCTOMBRIE 2014