Cine sunt Miss și Mister Jurnalism/ Științele Comunicării

postat 26 dec. 2015, 01:37 de Webmaster FJSC   [ actualizat la 26 dec. 2015, 01:37 ]
Pe 15 decembrie, a avut loc Media Empire, balul bobocilor de la Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării.
În clubul Bellagio s-au adunat studenții noștri, studenții de la Facultatea de Chimie și cei de la Facultatea de Biologie.
Seara a început cu spectacolul de miss și mister, unde concurenții au participat la numeroase probe.
Au cântat, au dansat și au jucat mici piese de teatru. Toți au fost talșentați, dar  la sfârșit, au existat numai cinci câștigători de la fiecare facultate.
De la FJSC premiul 1 a fost luat de Panaghie Mălina și Ciutacu Alex, premiul 2 a mers către Andreea Bratu și Răzvan Ionuț, iar premiul de popularitate i-a aparținut Andreei Tomescu. Atât concurenții, cât și publicul, au primit multe cadouri de la sponsori.
După concurs a cântat Grasu XXL și a spus cuvinte încurajatoare tinerilor.
De la terminarea concertului până dimineață, studenții au dansat și s-au bucurat de petrecere.