Cele mai bune locuri de practică în industriile comunicării sunt la FJSC

postat 21 mai 2016, 02:04 de Webmaster FJSC   [ actualizat la 21 mai 2016, 03:14 ]
Unii dintre voi ați făcut deja practică în facultate (în Caravana FJSC, în perioada Porților Deschise & a Simulării admiterii sau pentru pagina de Facebook a facultății), alții ați făcut practică în companii de media, în firme și în organizații non-profit. Unii dintre voi lucrează în industriile comunicării.

Ne dorim ca toți studenții FJSC, din anul I și anul II, zi și ID, să aibă o experiență grozavă de practică profesională.

De aceea, vă rugăm pe toți, studenți de anul I și II, fie că ați făcut practica obligatorie sau că lucrați deja, fie că vă pregătiți să petreceți trei săptămâni în redacții, în departamente de relații publice sau în agenții de publicitate, să completați Formularul de practică, de mai jos, până la 1 iunie:

sau aici

Facultatea asigură pentru studenții din anul I și anul II, zi și ID, locuri de practică în cele mai prestigioase instituții de media, agenții de relații publice și publicitate, companii și organizații nonprofit, așa cum sunt: Ziarul Financiar, Gândul, Adevărul, EurActiv, Hotnews, ProSport, News.ro, Agerpres, Rador, Mediafax, Radio România, Radio România Actualități, Radio București, Europa FM, TVR, Realitatea TV, Digi24, România TV, ProTV, Public Advisors, Arthur and Regents, Pastel, Zagabrand (relații publice) sau Camera de comerț a României.