CALENDAR ADMITERE 2013 - ÎNVĂŢĂMÂNTUL UNIVERSITAR DE MASTER

postat 4 iul. 2013, 02:20 de Webmaster FJSC   [ actualizat la 15 sept. 2013, 23:44 ]
SESIUNEA SEPTEMBRIE 2013 - PROGRAMAREA EXAMENELOR

În atenţia candidaţilor: Contestaţiile se pot depune numai la probele scrise (examen sau proiect).

16 SEPTEMBRIE 2013

MEDIAS, DEVELOPPMENT, SOCIETE (MASTER - IF) -- PROBĂ DE COMPETENŢĂ LINGVISTICĂ ÎN LIMBA FRANCEZĂ
16 SEPTEMBRIE 2013, ORELE 9.00.
Prezentarea candidaţilor se face în avans cu 15 minute faţă de ora programată.
SALA 602, FJSC, Complex Leu, Bdul Iuliu Maniu, 1-3, Etaj 6


REPARTIZAREA CANDIDAŢILOR

NR. CRT.

NR. LEG.

ORA

NUME INIT_T PRENUME

1

4

9.00

BRÎNZEI D. IOANA

2

5

9.15

CIUREA S. ANA-MARIA

3

8

9.30

ERDEŞ V. MARINELA

4

2

9.45

LAZĂR M. SORIN

5

6

10.00

MIHAIU I. CLAUDIU

6

7

10.15

MOLDOVEAN C.T. RALUCA

7

1

10.30

PREDANU G. LOREDANA-MARIA

8

9

10.45

TÎMBUR G. TATIANA

9

3

11.00

VLAICU I. ELENA DANIELA



MEDIA, PUBLIC COMMUNICATION, GLOBALIZATION (MASTER - IF)
-- PROBĂ DE COMPETENŢĂ LINGVISTICĂ ÎN LIMBA ENGLEZĂ
16 SEPTEMBRIE 2013 începând cu orele 11.30. Prezentarea candidaţilor se face în avans cu 15 minute faţă de ora programată.
SALA 602, FJSC, Complex Leu, B-dul IULU MANIU 1-3, ETAJ 6

REPARTIZAREA CANDIDAŢILOR

NR. CRT.

NR. LEG.

ORA

NUME INIT_T PRENUME

1

16

11.30

ANDRONIC C. CRISTINA MIHAELA

2

13

11.45

BUDĂU S. DARIA

3

5

12.00

CHIRAŞ GH. CLAUDIA

4

8

12.15

CINCU V. CĂTĂLIN-CONSTANTIN

5

12

12.30

DEACONU L.P. VIOREL-ALEXANDRU

6

3

12.45

DRĂCEA S.G. ALEXANDRU-GABRIEL

7

1

13.00

GHERGHICEANU S.F. ALEXANDRA

8

10

13.15

GHIULEA E. ALMA-EVA

9

4

13.30

GÎNDAC R. ANDREI-IULIAN

10

6

13.45

IONESCU ŞT. MARIA-CRISTINA

11

2

14.00

IONIŢĂ V. ALEXANDRU

12

11

14.15

IORDACHE M. IONUŢ-ADRIAN

13

17

14.30

MAGDICI D/T. LAVINIUS TUDOREL

14

14

14.45

MARIŢIU L. IOANA ADELINA

15

15

15.00

PĂDURE; I. ANA-MARIA

16

7

15.15

PASCU G. MICHAEL-VALENTIN

17

9

15.30

SÎRBU V. ALEXANDRA-CRISTIANA



JURNALISM POLITIC (MASTER - IF) -- PROBA ORALĂ
16 SEPTEMBRIE 2013 începând cu orele 14.00. Prezentarea candidaţilor se face în avans cu 15 minute faţă de ora programată.
SALA 612, FJSC, Complex Leu, B-dul IULU MANIU 1-3, ETAJ 6

REPARTIZAREA CANDIDAŢILOR

NR. CRT.

NR. LEG.

ORA

NUME INIT_T PRENUME

1

6

14.00

BADEA C. ANDREEA ROXANA

2

16

14.15

BĂLĂ ŞT. IOANA CRISTINA

3

1

14.30

BĂLĂCESCU S. VICTOR ILIE

4

4

14.45

BEFU N. ANDRA MARIA

5

12

15.00

BODIANSCHI N.E. PATRCIA-IOANA

6

5

15.15

CERNMORIŢ V. ANA EMILIA

7

10

15.30

CHIOSILĂ N. ELENA-AMALIA

8

7

15.45

CRISTEA C.D. MĂDĂLINA ANDREEA CLAUDIA

9

8

16.00

DINA N. V IULIANA-ALINA

10

9

16.15

ENE D.P. MIHAELA ADRIANA

11

2

16.30

FLOREA I. IOANA IULIA

12

14

16.45

GHEORGHE M. CRISTIAN-FLORIN

13

17

17.00

NICULAE I. MIREL

14

13

17.15

PETCU M. S. ION ALEXANDRU

15

15

17.30

ROMAN N. CLAUDIU NICOLAE

16

11

17.45

TINU V. BOGDAN

 


 

 

17

3

18.00

TOMA I. LUMINIŢA



17 SEPTEMBRIE 2013

JURNALISM TEMATIC (MASTER - IF) -- PROBA ORALĂ
17 SEPTEMBRIE 2013 începând cu orele 9.00. Prezentarea candidaţilor se face în avans cu 15 minute faţă de ora programată.
SALA 614, FJSC, Complex Leu, B-dul IULU MANIU 1-3, ETAJ 6

REPARTIZAREA CANDIDAŢILOR

NR. REG.

NR. LEG.

ORA

NUME INIT_T PRENUME

1

7

9.00

APOSTOL V.V. RODICA VASILICA

2

10

9.15

COZMOLICI M. MIHAELA

3

3

9.30

ENE A.I. LAVINIA ELENA

4

1

9.45

GEORGESCU V.S. RENATA GABRIELA

5

6

10.00

GHICIOV N. ANDREEA BEATRICE

6

2

10.15

HASAN V. ŞTEFANIA ALINA

7

4

10.30

MOLDOVEANU I. MIHAI

8

9

10.45

RUSU N. ANDREEA NICOLETA

9

8

11.00

STARUCIUC I. CORNELIU

10

5

11.15

TOMA I. LUMINIŢA



MEDIAS, DEVELOPPMENT, SOCIETE (MASTER - IF) -- PROBA ORALĂ
17 SEPTEMBRIE 2013 începând cu orele 9.00. Prezentarea candidaţilor se face în avans cu 15 minute faţă de ora programată.
SALA 602, FJSC, Complex Leu, B-dul IULU MANIU 1-3, ETAJ 6

REPARTIZAREA CANDIDAŢILOR

NR. CRT.

NR. LEG.

ORA

NUME INIT_T PRENUME

1

4

9.00

BRÎNZEI D. IOANA

2

5

9.15

CIUREA S. ANA-MARIA

3

8

9.30

ERDEŞ V. MARINELA

4

2

9.45

LAZĂR M. SORIN

5

6

10.00

MIHAIU I. CLAUDIU

6

7

10.15

MOLDOVEAN C.T. RALUCA

7

1

10.30

PREDANU G. LOREDANA-MARIA

8

9

10.45

TÎMBUR G. TATIANA

9

3

11.00

VLAICU I. ELENA DANIELA



PRODUCŢIE MULTIMEDIA ŞI AUDIO-VIDEO (MASTER - IF) -- PROBA ORALĂ
17 SEPTEMBRIE 2013 începând cu orele 9.00. Prezentarea candidaţilor se face în avans cu 15 minute faţă de ora programată.
SALA 615, FJSC, Complex Leu, B-dul IULU MANIU 1-3, ETAJ 6

REPARTIZAREA CANDIDAŢILOR

NR. CRT.

NR. LEG.

ORA

NUME INIT_T PRENUME

1

1

9.00

BARON A. ANDREEA

2

12

9.15

CHINĂ (COVLEA) F. BEATRICE-MARIA

3

16

9.30

CIONTU GH. IOANA

4

8

9.45

CÎRJAN V.E. ANA-MARIA

5

14

10.00

DEDU M. SILVIOARA FLORENTINA

6

11

10.15

ERENA (MOCANU) P. MARIA

7

6

10.30

GHIULEA E. ALMA-EVA

8

5

10.45

ILIESCU I.C. CRISTIAN ALEXANDRU

9

2

11.00

LĂPĂDĂTESCU M. OANA-SABINA

10

10

11.15

MATTION F. A. VICTOR ALEXANDRU

11

7

11.30

OANCEA D. IRINA

12

3

11.45

ŞAIGĂU T. MIHAELA-SIMONA

13

13

12.00

SORLESCU M. RADU MIHAI

14

9

12.15

STANCIU F.I. EDUARD ALEXANDRU

15

15

12.30

STĂNILĂ I. MARIUS

16

4

12.45

TĂNASE V. PAUL-CĂTĂLIN



CAMPANII DE COMUNICARE ÎN RELAŢII PUBLICE ŞI PUBLICITATE (MASTER - IF) -- PROBA SCRISĂ
17 SEPTEMBRIE 2013. Examenul începe la ora 10.00. Prezentarea candidaţilor se face în avans cu o oră faţă de ora programată.
SALA 612, FJSC, Complex Leu, B-dul IULU MANIU 1-3, ETAJ 6

REPARTIZAREA CANDIDAŢILOR

NR. CRT.

NR. LEG.

NUME INIT_T PRENUME

1

9

BERARIU T. DRAGOŞ-FLORIN

2

6

DAN (JULEA) V. CRISTIANA

3

1

ENE A.I. LAVINIA ELENA

4

2

GHERLAN D. EMINA THEDEEA

5

10

GHIULEA E. ALMA-EVA

6

11

IORDACHE M. IONUŢ-ADRIAN

7

8

MIRICĂ AL. ALINA-ANDREEA

8

3

MOCEAN L. OANA-LUCIA

9

13

PĂLĂNGEAN D. ANDREEA-DOINIŢA

10

5

RUSĂNESCU M. RAMONA-ELENA

11

4

ŞAIGĂU T. MIHAELA SIMONA

12

7

STĂNESCU V. IRINA

13

14

STOIAN M.M. ADRIANA

14

12

TĂNASE ŞT. MARIA



TEORII ŞI METODE DE CERCETARE ÎN ŞTIINŢELE COMUNICĂRII (MASTER - IF) -- PROBA ORALĂ
17 SEPTEMBRIE 2013 începând cu orele 11.15. Prezentarea candidaţilor se face în avans cu 15 minute faţă de ora programată.
SALA 602, FJSC, Complex Leu, B-dul IULU MANIU 1-3, ETAJ 6

REPARTIZAREA CANDIDAŢILOR

NR. CRT.

NR. LEG.

ORA

NUME INIT_T PRENUME

1

3

11.15

CIONTU GH. IOANA

2

1

11.30

IVAŞCU M. ANA-MARIA

3

2

11.45

STOENICĂ GH. DANIELA GEORGIANA



MEDIA, PUBLIC COMMUNICATION, GLOBALIZATION (MASTER - IF) -- PROBA ORALĂ
17 SEPTEMBRIE 2013 începând cu orele 12.00. Prezentarea candidaţilor se face în avans cu 15 minute faţă de ora programată.
SALA 602, FJSC, Complex Leu, B-dul IULU MANIU 1-3, ETAJ 6

REPARTIZAREA CANDIDAŢILOR

NR. CRT.

NR. LEG.

ORA

NUME INIT_T PRENUME

1

16

12.00

ANDRONIC C. CRISTINA MIHAELA

2

13

12.15

BUDĂU S. DARIA

3

5

12.30

CHIRAŞ GH. CLAUDIA

4

8

12.45

CINCU V. CĂTĂLIN-CONSTANTIN

5

12

13.00

DEACONU L.P. VIOREL-ALEXANDRU

6

3

13.15

DRĂCEA S.G. ALEXANDRU-GABRIEL

7

1

13.30

GHERGHICEANU S.F. ALEXANDRA

8

10

13.45

GHIULEA E. ALMA-EVA

9

4

14.00

GÎNDAC R. ANDREI-IULIAN

10

6

14.15

IONESCU ŞT. MARIA-CRISTINA

11

2

14.30

IONIŢĂ V. ALEXANDRU

12

11

14.45

IORDACHE M. IONUŢ-ADRIAN

13

17

15.00

MAGDICI D/T. LAVINIUS TUDOREL

14

14

15.15

MARIŢIU L. IOANA ADELINA

15

15

15.30

PĂDURE; I. ANA-MARIA

16

7

15.45

PASCU G. MICHAEL-VALENTIN

17

9

16.00

SÎRBU V. ALEXANDRA-CRISTIANA



COMUNICARE CORPORATIVĂ (MASTER - IF) -- PROBA ORALĂ
17 SEPTEMBRIE 2013 începând cu orele 13.00. Prezentarea candidaţilor se face în avans cu 15 minute faţă de ora programată.
SALA 612, FJSC, Complex Leu, B-dul IULU MANIU 1-3, ETAJ 6

REPARTIZAREA CANDIDAŢILOR

NR. CRT.

NR. LEG.

ORA

NUME INIT_T PRENUME

1

3

13.00

BUMBU M. IRINA

2

5

13.15

CĂLUGĂRU T. ELENA-CRISTINA

3

4

13.30

COMŞA GH. ADELINA-RALUCA

4

6

13.45

DOBRE D. ALINA-MARINELA

5

8

14.00

GROZOIU (MIHAIL) C. ANDREEA

6

1

14.15

PAUL S.D. BIANCA

7

2

14.30

ŞTEFAN A. OANA-ANDREEA

8

7

14.45

VIERU V. LOREDANA-ELENA




MANAGEMENTUL INSTITUŢIILOR MASS-MEDIA (MASTER - IF) -- PROBA ORALĂ
17 SEPTEMBRIE 2013 începând cu orele 13.00. Prezentarea candidaţilor se face în avans cu 15 minute faţă de ora programată.
SALA 615, FJSC, Complex Leu, B-dul IULU MANIU 1-3, ETAJ 6

REPARTIZAREA CANDIDAŢILOR

NR. CRT.

NR. LEG.

ORA

NUME INIT_T PRENUME

1

3

13.00

BRATCO N. NATALIA

2

8

13.15

CHIRAŞ GH. CLAUDIA

3

7

13.30

CIZMAŞ V.C. ANA-MARIA

4

1

13.45

FERCHELUC M. ANDRADA-DENISA

5

6

14.00

ICHIM I. MIHAI ALEXANDRU

6

5

14.15

RADU D.N. SORIN ALEXANDRU

7

4

14.30

SARĂU P. MARIAN

8

2

14.45

TOMA I. LUMINIŢA




18 SEPTEMBRIE 2013

CAMPANII DE COMUNICARE ÎN RELAŢII PUBLICE ŞI PUBLICITATE (MASTER - IF) -- PROBA ORALĂ
18 SEPTEMBRIE 2013 începând cu orele 9.00. Prezentarea candidaţilor se face în avans cu 15 minute faţă de ora programată.
SALA 616 (Marc Capelle), FJSC, Complex Leu, B-dul IULU MANIU 1-3, ETAJ 6

REPARTIZAREA CANDIDAŢILOR

NR. CRT.

NR. LEG.

ORA

NUME INIT_T PRENUME

1

9

9.00

BERARIU T. DRAGOŞ-FLORIN

2

6

9.15

DAN (JULEA) V. CRISTIANA

3

1

9.30

ENE A.I. LAVINIA ELENA

4

2

9.45

GHERLAN D. EMINA THEDEEA

5

10

10.00

GHIULEA E. ALMA-EVA

6

11

10.15

IORDACHE M. IONUŢ-ADRIAN

7

8

10.30

MIRICĂ AL. ALINA-ANDREEA

8

3

10.45

MOCEAN L. OANA-LUCIA

9

13

11.00

PĂLĂNGEAN D. ANDREEA-DOINIŢA

10

5

11.15

RUSĂNESCU M. RAMONA-ELENA

11

4

11.30

ŞAIGĂU T. MIHAELA SIMONA

12

7

11.45

STĂNESCU V. IRINA

13

14

12.00

STOIAN M.M. ADRIANA

14

12

12.15

TĂNASE ŞT. MARIA





Sesiunea SEPTEMBRIE 2013
Înscrieri  3 - 10 Septembrie 2013
Examene 12 - 18 Septembrie 2013
Data limită de afișare a rezultatelor 21 Septembrie2013



ÎNSCRIERI

Perioada de înscriere pentru examenul de admitere la toate programele Master FJSC (Învățământ cu Frecvență și Învățământ Fără Frecvență) se prelungește până vineri, 13 septembrie, la ora 14.00.


Înscrierile au loc la sala 614, sediul FJSC de la Leu (bd. Iuliu Maniu, 1-3, corp A, et. 6)
Programul zilnic pentru înscrieri:
Luni-vineri: orele 9.00-14.00.
Sâmbătă şi duminică: orele 9.00-12.00.

Candidaţii se pot înscrie la mai multe programe de master, susţinând examen de admitere (proba scrisă şi orală) pentru fiecare program. Examenul este valabil numai pentru programele pentru care s-a susţinut examenul şi numai pentru anul universitar 2013-2014 (extras din Precizări cu privire la desfăşurarea examenului de admitere de masterat 2013-2014 aprobat de Senatul UB din 17.04.2013).

Notă: Listele cu candidații / candidatele și sălile unde se vor desfășura probele fiecărui program de master în parte vor fi afișate după încheierea înscrierilor.


Acte necesare înscrierii la examenele de admitere (click pe link)


SITUAŢIA LOCURILOR RĂMASE LA PROGRAMELE DE MASTER DUPĂ SESIUNEA IULIE 2013

Programul de

Studii Universitare de Master

 

Buget

Cu taxă-IF

Cu taxă-IFR

PRODUCŢIE MULTIMEDIA ŞI AUDIO-VIDEO

5

30

 

MANAGEMENTUL INSTITUŢIILOR MASS-MEDIA

8

29

 

JURNALISM TEMATIC

0

27

49

JURNALISM POLITIC

15

30

 

MEDIAS, DEVELOP0PMENT, SOCIETE

9

35

 

TEORII ŞI METODE DE CERCETARE ÎN ŞTIINŢELE COMUNICĂRII

3

40

 

COMUNICARE CORPORATIVĂ

3

30

46

CAMPANII DE COMUNICARE ÎN PUBLICITATE ŞI RELAŢII PUBLICE

0

6

 

Media, Public Communication and Globalization*

15

35

 


*Conform Hotărârii nr. 581/2013 privind acreditarea domeniilor de studii universitare de master, a programelor de studii şi a numărului maxim de studenţi ce pot fi şcolarizaţi în anul universitar 2013-2014; Publicat în Monitorul Oficial, Partea I nr. 500 din 08.08.2013.


1. Admiterea la forma de învăţământ cu frecvenţă (IF):

Pentru probele examenului de admitere, consultaţi pagina fiecărui program masteral:

Criteriile de departajare în cazul mediilor egale
În cazul în care sunt mai mulţi candidaţi cu aceeaşi notă pe ultima poziţie la locurile finanţate de la buget, conform cifrei de şcolarizare, se vor aplica următoarele criterii de departajare:
1. Proiectul (proba scrisă).
2. Media la licenţă.


2.
Admiterea la forma de învăţământ cu frecvenţă redusă (IFR):

1.
Proba scrisă:
proiect de cercetare (circa 12.000 de semne) din profilul programului masteral.
2. Proba orală: susţinerea proiectului în faţa comisiei.

Director IFR - Lect. univ. dr. Antonio Momoc
antonio.momoc@fjsc.ro
www.antoniomomoc.ro
http://www.facebook.com/antonio.momoc

Vă rugăm să consultați și Metodologia de admitere a Universității din București.


Reduceri de taxe pentru înscrierea la examenul de admitere
Senatul Universității din data de 17 iulie a.c. a aprobat reducerea taxei pentru înscrierea la examenul de admitere la programele de master astfel:

  • Înscrierea la un singur  program – 150 de lei
  • Înscrierea la al doilea program – 100 de lei
  • Înscrierea la al treilea program – 50 de lei
Candidaților care au depus taxa în valoare de 150 de lei, pentru al doilea sau al treilea program de master, li se vor restitui diferențele, pe bază de cerere tip, depusă la secretariat. Cererea poate fi descărcată de pe site: http://www.fjsc.unibuc.ro/despre-noi/secretariat/formulare-si-cereri (formulare admitere) sau poate fi ridicată de la secretariat.



*****************************************************************************************************************************************************************************


SESIUNEA IULIE 2013

Potrivit Hotărârii Consiliului de Administrație UB din 02.07.2013, înscrierile pentru examenul de admitere la Studii Universitare de Master încep în data de 15 iulie 2013 conform următorului calendar:

Sesiunea IULIE 2013
 Înscrieri  15 - 21 Iulie 2013
 Examene  23 - 25 Iulie 2013
 Data limită de afișare a rezultatelor  29 Iulie 2013

CALENDARUL PROBELOR DE EXAMEN

23 iulie 2013:

  • Ora 10.00: proba scrisă la Programul de Master Campanii de Comunicare în publicitate şi relaţii publice;
24 iulie 2013:
  • Ora 9.00: proba orală pentru Programele de Master:
    • Campanii de Comunicare în publicitate şi relaţii publice,
    • Producţie multimedia şi audio;
  • Ora 9.00: testarea cunoaşterii limbii franceze (admis/respins) la Programul de Master Mass-media, dezvoltare, societate / Médias, développment, société (în limba franceză);
25 iulie 2013:
  • Ora 9.00: proba orală pentru Programele de Master:
    • Campanii de Comunicare în publicitate şi relaţii publice
    • Managementul Instituţiilor Mass-Media
    • Jurnalism Politic
    • Jurnalism Tematic
    • Comunicare Corporativă
    • Teorii şi metode de cercetare în ştiinţele comunicării
    • Mass-media, dezvoltare, societate" (Médias, développment, société)


ÎNSCRIERI

Înscrierile au loc între 15-21 iulie la sala 614, sediul FJSC de la Leu (bd. Iuliu Maniu, 1-3, corp A, et. 6)
Programul zilnic pentru înscrieri:
Luni-vineri: orele 9.00-14.00.
Sâmbătă şi duminică: orele 9.00-12.00.

Candidaţii se pot înscrie la mai multe programe de master, susţinând examen de admitere (proba scrisă şi orală) pentru fiecare program. Examenul este valabil numai pentru programele pentru care s-a susţinut examenul şi numai pentru anul universitar 2013-2014 (extras din Precizări cu privire la desfăşurarea examenului de admitere de masterat 2013-2014 aprobat de Senatul UB din 17.04.2013).

Acte necesare înscrierii la examenele de admitere (click pe link)


Reduceri de taxe pentru înscrierea la examenul de admitere
Senatul Universității din data de 17 iulie a.c. a aprobat reducerea taxei pentru înscrierea la examenul de admitere la programele de master astfel:

  • Înscrierea la un singur  program – 150 de lei
  • Înscrierea la al doilea program – 100 de lei
  • Înscrierea la al treilea program – 50 de lei
Candidaților care au depus taxa în valoare de 150 de lei, pentru al doilea sau al treilea program de master, li se vor restitui diferențele, pe bază de cerere tip, depusă la secretariat. Cererea poate fi descărcată de pe site: http://www.fjsc.unibuc.ro/despre-noi/secretariat/formulare-si-cereri (formulare admitere) sau poate fi ridicată de la secretariat.

Cazare pe perioada examenului de admitere - iulie 2013
Candidaţii care doresc să solicite cazare pe perioada examenului de admitere sunt rugaţi să ceară în momentul înscrierii o adeverinţă de candidat. Candidaţii se vor prezenta pentru cazare la căminele A, B, C, D din Grozăveşti în vedere completării unei cereri, după următorul program:
Luni-Joi - între orele 10.00-14.00 ; Vineri - între orele  10.00-12.00
Cazarea se face de luni până vineri. Sâmbătă nu se fac cazări.
Costul cazării este de 15 Ron/ noapte/ persoană.


Informaţii despre calendarul admiterii şi aici.

Numărul de locuri pentru anul universitar 2013-2014

 Programul de studii universitare de MASTER

Buget

Cu taxă-IF

Cu taxă-IFR

Campanii de comunicare în publicitate şi relaţii publice

20

30

 

Comunicare corporativă

20

30

 

Jurnalism politic

20

30

 

Jurnalism tematic

 20

30

 

Managementul instituţiilor mass-media

20

 30

 

Médias, développement, société (Master în limba franceză - Mass-media, dezvoltare, societate)

15

 35

 

Producţie multimedia şi audio-video

 20

 30

 

Teorii şi metode de cercetare în ştiinţele comunicării

10

 40

 

Media, Public Communication and Globalization* (Master în limba engleză - Media, comunicare publică şi globalizare)

 15

 35

 

Jurnalism tematic

 

 

50

Comunicare corporativă

 

 

50


*Conform Hotărârii nr. 581/2013 privind acreditarea domeniilor de studii universitare de master, a programelor de studii şi a numărului maxim de studenţi ce pot fi şcolarizaţi în anul universitar 2013-2014; Publicat în Monitorul Oficial, Partea I nr. 500 din 08.08.2013.

Conform OMEN nr. 3895/2013, FJSC i s-a repartizat 1 loc la buget pentru cetăţenii din Republica Moldova în afara cifrei de şcolarizare aprobate.